Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության (ՀԿԽԸ) Ստեփանավանի տարածքային մասնաճյուղի հատուկ փրկարարական ջոկատի կամավորները մասնակցեցին Ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության կողմից Ստեփանավանի կիրճի տարածքում կազմակերպված հրդեհաշիջման աշխատանքների ուսումնավարժանքին։
Ուսումնավարժանքի նպատակն էր անտառածածկ տարածքներում հրդեհաշիջման աշխատանքների կազմակերպման և իրականացման ընթացքում հրշեջ- փրկարարների հմտությունների զարգացումը, ինչպես նաև պատասխանատու այլ կառույցների հետ գործակցության ամրապնդումը։
ՀԿԽԸ կամավորներն իրենց հատկացված տեղամասում լիարժեք կատարել են իրենց առջև դրված խնդիրը՝ պատրաստ են արտակարգ իրավիճակում արագ արձագանքելու և ճիշտ մարտավարությամբ գործելու։

The volunteers of the special rescue squad of the Stepanavan territorial branch of the Armenian Red Cross Society (ARCS) participated in the training of firefighting operations organized by the rescue service of the Ministry of Internal Affairs in the area of Stepanavan canyon.
The purpose of the training was to develop the skills of fire rescuers during the organization and implementation of fire-fighting operations in forested areas, as well as to strengthen cooperation with other responsible structures.
The volunteers of the ARCS have fully fulfilled the task set before them in their assigned area, being ready to react quickly in an emergency situation and act with the right tactics.