Array ( [label] => Աջակցություն Ղարաբաղյան հակամարտության սրացման հետևանքով տեղահանված և Քովիդ-19-ից տուժած ընտանիքներին [uri] => /news/conaka-food-and-hygiene-kits.html [id] => 508 ) 1
Աջակցություն Ղարաբաղյան հակամարտության սրացման հետևանքով տեղահանված և Քովիդ-19-ից տուժած ընտանիքներին
18.03.2022
Աջակցություն Ղարաբաղյան հակամարտության սրացման հետևանքով տեղահանված և  Քովիդ-19-ից տուժած ընտանիքներին
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը սննդի և հիգիենիկ պարագաների 1000 փաթեթ հանձնեց Ղարաբաղյան հակամարտության սրացման հետևանքով տեղահանված և Քովիդ-19-ից տուժած ընտանիքների` Ավստրիական կառավարության և Ավստրիական Կարմիր խաչի «Մարդասիրական աջակցություն Քովիդ-19-ից տուժած Հայաստանի բնակչությանը և Ղարաբաղյան հակամարտության սրացման հետևանքով տեղահանվածներին» (CoNaKa) ծրագրի շրջանակներում:
Ծրագիրն իրականացվում է Ավստրիական զարգացման գործակալության և Ավստրիական զարգացման համագործակցության աջակցությամբ:

Array ( [label] => Support to families affected by Covid-19 and displaced as a result of Nagorno Karabakh conflict escalation [uri] => /en/news/conaka-food-and-hygiene-kits.html [id] => 508 ) 1
Support to families affected by Covid-19 and displaced as a result of Nagorno Karabakh...
18.03.2022
The Armenian Red Cross Society donated 1,000 food and hygiene kits to families affected by Covid-19 and those displaced as a result of the Nagorno Karabakh conflict escalation as part of the Austrian government's and Austrian Red Cross’ "Humanitarian support from Austrian Government to COVID-19 affected population of Armenia and displaced people from Nagorno Karabakh."
The project is implemented with the support of the Austrian Development Agency and Austrian Development Cooperation.