Դատախաղ - մրցույթ միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ
Հրավիրում ենք մասնակցելու Միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ դատախաղ-մրցույթին, որը տեղի կունենա
2014թ. նոյեմբերի 7-9-ը
Դատախաղ-մրցույթի նպատակն է տեսական դասընթացների և գործնական առաջադրանքների միջոցով խորացնել Միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ երիտասարդ իրավաբանների գիտելիքները:
Մրցույթին կարող են մասնակցել ԲՈՒՀ-երի բարձր կուրսերի իրավագիտության ֆակուլտետների երեք ուսանողից կազմված թիմերը, ովքեր մասնակցել ենՄիջազգային հանրային իրավունքի դասընթացներին։ Մրցույթին չեն կարող դիմել նախորդ տարիների մասնակից թիմերը:
Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել կոլեկտիվ հայտի համապատասխան ձևը և պատասխանել կից՝ Միջազգային մարդասիրական իրավունքին առնչվող առաջադրանքին:
Լրացված հայտը պետք է ներկայացնել Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության Գլխավոր գրասենյակ՝ Պարոնյան 21/1 (դիմումի ձևը կարելի է վերցնել ֆակուլտետի դեկանատից կամ ՀԿԽԸ-ից), ինչպես նաև ներբեռնել այստեղից`  և ուղարկել [email protected] էլ. հասցեին՝ մինչև ս.թ. հոկտեմբերի 15-ը: Ընտրական փուլը հաջողությամբ անցած թիմերը կմասնակցեն մրցույթին։
Միջազգային մարդասիրական իրավունքի վերաբերյալ դատախաղ-մրցույթն անցկացնում է Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը (ՀԿԽԸ)` Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) աջակցությամբ և Միջազգային և համեմատական իրավունքի հայկական կենտրոնի հետ համագործակցությամբ (ՄՀԻՀԿ):

tStudents of Law faculties
You are invited to participate in the Moot Court Competition on International Humanitarian Law, which will take place on 7-9 November, 2014
Moot Court Competition aims to deepen young lawyer’s knowledge of International Humanitarian Law through theoretical courses and practical tasks.
Teams consisted of three undergraduate students of law faculties (3th-4th grades) can participate in the competition (awareness of International Public Law is desired). Last year participants can not apply.
Those interested should complete the collective application form and answer the international humanitarian law related test attached.
The completed application must be submitted to the Armenian Red Cross Society’s Headquarter’s, Paronyan 21/1 (you can pick up the application form from the Dean's office of your Univercity, from ARCS or download  here) or sent to [email protected], till15 October. The teams, who pass the selection, will take part in the competition.
Moot Court Competition on International Humanitarian Law is organized by the Armenian Red Cross Society (ARCS) with the support of the International Committee of Red Cross (ICRC) and with the cooperation of International and Comparative Law Center (ICLAW).
Competition has been organized for the students of Armenian Universities since 2005 , with the ICRC initiative.