Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելեց ՀԿԽԸ Գյումրու շուրջօրյա խնամքի կենտրոն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելեց Գյումրու շուրջօրյա խնամքի կենտրոն՝ ծանոթանալու հիմնանորոգումից հետո խնամառուների զգալիորեն բարելավված պայմաններին։
ՀՀ վարչապետին դիմավորեցին և իրականացված աշխատանքներին ծանոթացրեցին ՀԿԽԸ նախագահ Մխիթար Մնացականյանը և գործադիր տնօրեն Աննա Եղիազարյանը։
Կենտրոնի հիմնանորոգման և խնամքի որակի բարձրացման նպատակով 2020 թվականից մինչ օրս ներդրվել է մոտ 287 միլիոն ՀՀ դրամ։
Հիմնանորոգումն իրականացվել է Ավստրիական զարգացման գործակալության, Ավստրիական, Իտալական և Շվեյցարական Կարմիր խաչերի ֆինանսական աջակցությամբ։

RA Prime Minister Nikol Pashinyan visited Gyumri 24-hour care center to see the significantly improved conditions of beneficiaries after the renovation.
The RA Prime Minister was welcomed by ARCS President Mkhitar Mnatsakanyan and Secretary General Anna Yeghiazaryan, and was introduced into the implemented works.
About 287 million AMD has been invested since 2020 for renovation and improvement of the care quality.
The renovation was carried out with the financial support of the Austrian Development Agency, the Austrian, Italian and Swiss Red Cross.