Դեկտեմբերի 27-ին Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը Գյումրու շուրջօրյա խնամքի կենտրոնի խնամառուների համար կազմակերպել էր Ամանորյա միջոցառում։
Միջոցառմանը ներկա էին Գյումրու քաղաքապետ Վարդգես Սամսոնյանը, Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության գործադիր տնօրենի խորհրդական Հայկ Քոթանյանը և Գյումրու խնամքի կենտրոնի անձնակազմը։
Ողջունելով ներկաներին և շնորհավորելով գալիք տոները՝ նրանք նշեցին, որ համատեղ ջանքերի և շարունակական աշխատանքի վերջին տարիներին բարելավվել են խնամքի կենտրոնի խնամառուների պայմաններն ու ծառայությունների որակը։ Մասնավորապես ավարտին է մոտենում կենտրոնի երկրորդ մասնաշենքի հիմնանորոգումը, շարունակվում են անձնակազմի վերապատրաստումները։
Անմիջական մթնոլորտում ներկաների համար ելույթ ունեցավ «Հայկական զարդանախշեր» պարային համույթը։
Խնամքի կենտրոնի 158 խնամառուները Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության կողմից ստացան ամանորյա նվերներ։ Միջոցառումը կազմակերպվել է Ավստրիական զարգացման համագործակցության ֆինանսական աջակցությամբ և Ավստրիական Կարմիր խաչի հետ համագործակցությամբ իրականացվող «Աշխատելով միասին հանուն որակյալ խնամքի, բարեկեցության և արժանապատիվ կյանքի ծրագրի» շրջանակներում։

On December 27, the Armenian Red Cross Society organized a New Year's event for the residents of Gyumri 24-hours Care Center.
Gyumri Mayor Vardges Samsonyan, advisor to the Secretary General of the Armenian Red Cross Society Hayk Kotanyan, and the staff of Gyumri 24-hours Care Center were present during the event.
Welcoming the attendees and congratulating them on the upcoming holidays, they noted that the conditions and quality of services for the residents of care center have improved in recent years of joint efforts and continuous work. In particular, the overhaul of the second building of the center is coming to an end and staff training continues.
The "Armenian Ornaments" dance ensemble performed for the audience in an immediate atmosphere.
158 residents of care center received New Year's gifts from the Armenian Red Cross Society. The event was organized with the financial support of the Austrian Development Cooperation and in cooperation with the Austrian Red Cross within the framework of the "Working together for quality care, well-being and dignified life" project.