Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը Պատվոգիր...
Հունվարի 21-ին ՀՀ Առողջապահության առաջին տեղակալ Լենա Նանուշյանը Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության գրասենյակում Պատվոգիր հանձնեց ՀԿԽԸ գործադիր տնօրեն Աննա Եղիազարյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության մարզերում և Երևանում Քովիդ - 19 վարակի դեմ պատվաստումների իրականացմանն աջակցություն ցուցաբերելու, կամավորների կողմից հանրության իրազեկման աշխատանքների համար:
- Շատ կարևոր էր Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության աջակցությունը՝ պատվաստումների գործընթացի կազմակերպման արդյունավետության բարձրացման գործում: Մենք զգացինք, որ մենակ չենք, և ՀԿԽԸ-ն կանգնած է պետության կողքին: Պետք է նշեմ հատկապես կամավորների նվիրվածությունը: Տպավորված ենք, թե ինչ մեծ արագությամբ նրանք կազմակերպված ձևով Օպերայի հրապարակը վերածեցին պատվաստման կետի և, թե որքան սրտացավ էին վերաբերվում պատվաստվողներին: Շատ շնորհակալ ենք համագործակցության համար, քանի որ, եթե մենք այսօր ասում ենք, որ բնակչության մեծամասնությունը ստացել է պատվաստման առաջին դեղաչափը, այստեղ դուք ունեցել եք ձեր ներդրումը, - հանձնելով պատվոգիրը նշեց ԱՆ առաջին տեղակալը:
ՀԿԽԸ գործադիր տնօրեն Աննա Եղիազարյանն ԱՆ առաջին տեղակալին ներկայացրեց ՀԿԽԸ գործունեության ռազմավարական ուղղությունները և դրանց փոխկապակցվածությունը՝ աշխատանքների առավել արդյունավետ կազմակերպման տեսանկյունից, մասնավորապես՝ սոցիալ-առողջապահական ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը, ՀԿԽԸ արձագանքը Քովիդ-19 համավարակի և Ղարաբաղյան հակամարտության սրացման հետևանքներին:
- Շնորհակալ եմ արդյունավետ համագործակցության համար: ՀԿԽԸ-ն՝ որպես աջակցող կառույց կառավարությանը մարդասիրական ոլորտում մշտապես կանգնած է ձեր կողքին՝ մոբիլիզացնելով մարդկային և ֆինանսական ռեսուրսներ և աջակցելով այն ուղղություններում, որտեղ մեր կարիքը կա, - ասաց ՀԿԽԸ գործադիր տնօրեն Աննա Եղիազարյանը: - Այս Պատվոգիրը շատ պարտավորեցնող է և ոգևորող՝ հատկապես մեր կամավորների համար:
Քննարկվեցին նաև հետագա համագործակցության հարցեր՝ պատվաստումների վերաբերյալ առավել թիրախային իրազեկման, Գյումրու շուրջօրյա խնամքի կենտրոնում պալիատիվ խնամքի կազմակերպման, հոգեբանական ծառայության կարևորության և այլ թեմաներով: ՀԿԽԸ գործադիր տնօրեն Աննա Եղիազարյանը ԱՆ առաջին տեղակալ տիկին Նանուշյանին նվիրեց «Հարյուր տարվա մարդասիրություն» գիրքը՝ նվիրված ՀԿԽԸ գործունեության 100-ամյակին:

On January 21, Lena Nanushyan, First Deputy Minister of Health of the Republic of Armenia, presented a Certificate of Honor to ARCS Secretary General Anna Yeghiazaryan for supporting the Ministry in the Covid-19 vaccination in Yerevan and regions of Armenia.
"The support of the Armenian Red Cross Society in increasing the efficiency of the vaccination process was crucial. We felt that we were not alone and the ARCS stands by the state. I should emphasize the dedication of the volunteers. We are impressed by the speed with which they organized the Opera House into a vaccination center, and how compassionate they were for the vaccinated. We are grateful for the cooperation, because if we say today that the majority of the population received the first dose of the vaccine, you have made your contribution there," said the First Deputy Minister of Health.
ARCS Secretary General Anna Yeghiazaryan presented to the First Deputy Minister the strategic directions of ARCS activities, their interconnectedness in terms of more effective organization of work, in particular, the programs of Social support and health care direction, ARCS response to Covid-19 epidemic and the escalation of the Karabakh conflict.
"Thank you for the effective cooperation. The ARCS, as an auxiliary organization to the government, has always stood by you in the humanitarian sphere, mobilizing human and financial resources, supporting in areas where we are needed," said ARCS Secretary General Anna Yeghiazaryan. "This Certificate is both bounding and inspiring, especially for our volunteers."
Issues of further cooperation on more targeted vaccination awareness, organization of palliative care in Gyumri day care center, the importance of psychological services and other topics were also discussed. ARCS Secretary General Anna Yeghiazaryan presented the deputy minister with the book "One Hundred Years of Humanity" dedicated to the 100th anniversary of ARCS.