Աշխատելով միասին հանուն որակյալ խնամքի,...
Ծրագրի նպատակն է էապես բարելավել ՀԿԽԸ Գյումրու շուրջօրյա խնամքի կենտրոնի ծառայությունների որակը՝ նվազագույն չափորոշիչների բարելավվման և անձնակազմի վերապատրաստման միջոցով
2023թ․ սեպտեմբերից մինչև 2026թ․ Ավստրիական զարգացման համագործակցության ֆինանսական աջակցությամբ և Ավստրիական Կարմիր խաչի հետ համագործակցությամբ իրականացվող ծրագրի արդյունքում  տարեցների և հաշմանդամություն ունեցող անձանց խնամքի և սոցիալական ծառայությունների նվազագույն չափորոշիչների բարելավման համար կիրականցվի կենտրոնի գործունեության գնահատում, կմշակվի խնամքի հայեցակարգ և ուղեցույցներ, նոր չափորոշիչների ընդունման նպատակով ադվոկացիա կիրականցվի կառավարության շրջանում, որպեսզի նշանակալիորեն բարելավված ծառայությունները որակի օրինակ դառնան երկրում։
Համայնքների նախաձեռնող խմբերի և ակտիվ բնակիչների խմբերի և նրանց միջև կապերի ստեղծումը, ինչպես նաև համատեղ փոքր նախաձեռնությունների պլանավորումը և իրականացումը, սոցիալիզացիայի համար նպաստավոր պայմանների ստեղծումը, հարազատների և համայնքի այլ անդամների (ընկերների, հարևանների) հետ կապերի վերականգնումը հնարավորություն կտա շահառուների սոցիալական առավել ակտիվ կյանք ապահովել «Բնակիչների և համայնքի անդամների ինտեգրված նախաձեռնող խմբի» մոդելի ադվոկացիան կարող է նպաստել դրա ներդրմանը նաև այլ խնամքի կենտրոններում: Խնամքի այս նորարարական մոդելները փորձարկվել և ներդվել են «Աշխատելով միասին» ծրագրի շրջանակներում:

The goal of the project is to significantly improve the quality of ARCS Gyumri's 24-hour care center through improved minimum housing standards, social inclusion of the GCC residents, ARCS and GCC staff capacities, and establishing a sustainable and gender-sensitive approach towards high-quality care service.
The project is funded by the Austrian Development Agency (ADA), with funds from the Austrian Development Cooperation, and follows certain Sustainable Development Goals (SDGs), such as decreasing poverty and reaching to good health, well-being, quality education, gender equality, etc. The project duration is from September 2023 to February 2026, and the target groups are the residents of the Gyumri Care Center (GCC) (on average 160 residents), GCC staff and volunteers, GCC resident’s relatives, Community Initiative Group members, community members, and other active players in the field.
Four main objectives were developed to ensure the overall goal of the project, which is to improve the quality of life of Gyumri Care Centre (GCC) residents through a gender-sensitive approach. The objectives are summarized as follows: