Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության Նախագահության 08.02.2024 թիվ 141 որոշմամբ՝ Աննա Եղիազարյանը այլև չի զբաղեցնում ՀԿԽԸ գլխավոր քարտուղարի/գործադիր տնօրենի/ հաստիքը։ Պաշտոնանկությունից հետո տիկին Եղիազարյանը շարունակում է հանդես գալ ՀԿԽԸ-ի անունից։ ՀԿԽ ընկերությունը պաշտոնապես հայտարարում է, որ տիկին Եղիազարյանը 08.02.24-ից որևէ լիազորություն չունի ներկայանալ որպես ՀԿԽԸ աշխատակից։
Ինչպես նաև տեղեկացնում ենք, որ ՀԿԽԸ ֆեյսբուքյան և ինստագրամյան էջերում սույն թվականի փետրվարի 9-ից սկսած տեղադրված հայտարարությունները ըստ ընթացակարգի համաձայնեցված չեն գործող ղեկավարության հետ և չեն արտահայտում կազմակերպության տեսակետը։ Այսուհետ որպես պաշտոնական լրահոս հետևեք միայն www.redcross.am կայք էջին, մինչև ֆեյսբուքյան և ինստագրամյան էջերի որոշակի գործընթացների ավարտը։

By the decision of the Presidium of the Armenian Red Cross Society No. 141 dated 08/02/2024, Anna Yeghiazaryan does not hold the position of Secretary General /Executive Director / of ARCS. After her dismissal, Ms. Yeghiazaryan continues to speak on behalf of the Armenian Red Cross Society. The Armenian Red Cross Society officially declares that since 08/24/02, Ms. Yeghiazaryan has no authority to present herself as an employee of the Armenian Red Cross Society.
Instagram and Facebook statements posted started from February 9 have not been coordinated with the current management in accordance with the procedure and do not express the official point of view of the organization. From now on, follow only the official news feed on www.redcross.am page before completing certain processes on the pages of Facebook and Instagram.