Միջազգային համաժողով. «Գործիր այսօր՝ ձևավորիր...
Մոտ 2500 պատվիրակ 192 երկրներից այսօր ներկա էին Ժնևում Կարմիր խաչի և Կարմիր մահիկի Միջազգային համաժողովին։ Կարգախոսն է՝ "Գործիր այսօր՝ ձևավորիր ապագան"
Համաժողովի բացմանը ներկա էին ՀԿԽԸ պատվիրակությունը՝ գլխավոր քարտուղար Աննա Եղիազարյանի ղեկավարությամբ, ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արտակ Ապիտոնյանը, Շվեյցարիայի Համադաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրանիկ Հովհաննիսյանը, դեսպանատան ներկայացուցիչներ։
Միջազգային համաժողովի ընթացքում, որը տևելու է 3 օր` դեկտեմբերի 10-12-ը, ընդունվելու են Միջազգային մարդասիրական իրավունքի, Ընտանեկան կապերի վերամիավորման, Կլիմայի փոփոխության, Համաճարակների դեմ պայքարի, արտակարգ իրավիճակների պայմաններում հոգեկան առողջության և սոցիալ - հոգեբանական աջակցության վերաբերյալ բանաձևեր, դրանց իրագործման նպատակով ստանձնվելու են համատեղ պարտավորություններ։

Almost 2500 delegates from 192 countries ahead of the opening ceremony of the Red Cross and Red Crescent. International Conference in Geneva, Switzerland - Act Today, Shape Tomorrow #RCRC19
ARCS delegation, հeaded by Dr. Anna Yeghiazaryan, and RA Government Representatives: Artak Apitonyan, Deputy Foreign Minister, Andranik Hovhannisyan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Swiss Confederation, representatives of the Embassy attended the event.
During the International Conference, which will last 3 days, 10-12.12.2019, Resolutions on Restoring Family links, Addressing Mental Health and psycho-social needs of people affected by emergencies, tackling epidemics together, and some others will be adopted and joint pledges will be made.