Անհայտ կորածների ընտանիքների անդամները...
2014 թ. մայիսին ՀԿԽԸ Լոռու մարզային մասնաճյուղի գրասենյակում կազմակերպվեց 2 հանդիպում` անհայտ կորածների ընտանիքների անդամների և Երևանից ժամանած Երիտասարդ բժիշկների հայկական ասոցիացիայի 5 բժիշկների հետ (ուրոլոգ, էնդոկրինոլոգ, սրտաբան, նյարդաբան, գինեկոլոգ): Բժիշկ-մասնագետների ընտրությունը կատարվել էր հաշվի առնելով անհայտ կորածների ընտանիքների խմբի ցանկությունը: Առաջին հանդիպմանը մասնակցեց անհայտ կորածների ընտանիքների 8 անդամ, երկրորդ հանդիպմանը` 9-ը:
Հանդիպումների ժամանակ բժիշկները պրեզենտացիոն նյութերի միջոցով ներկայացրեցին հաճախ հանդիպող հիվանդությունների կանխարգելիչ միջոցառումները, դրանց առաջանցման պատճառները և այլ օգտակար տեղեկություններ: Անհայտ կորածների ընտանիքների անդամներն ակտիվ մասնակցեցություն` բազմաթիվ հարցեր ուղղելով իրենց հուզող առողջական հարցերի շուրջ: Եղան նաև անհատական խորհրդատվություններ:
Նման հանդիպումները շատ օգտակար են անհայտ կորածների ընտանիքների համար, քանի որ վերջիններս տեղեկատվություն են ստանում իրենց հուզող հարցերի շուրջ` խնայելով առանց այն էլ չափազանց սուղ ֆինանսական միջոցնեըր:
Հայկական Կարմիր Խաչի ընկերության Լոռու մարզային մասնաճյուղը, Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի հետ համագործակցությամբ, 2012թ.-ից մինչ այժմ իրականացնում  է  Ղարաբաղյան հակամարտության հետևանքով   անհայտ կորած մարդկանց  ընտանիքների աջակցման ծրագիրը: Ծրագրում Լոռու մարզից ընդգրկված է 24 ընտանիք:  Ծրագրի շրջանակներում անհայտ կորածների ընտանիքների անդամների համար հանդիպումներ են կազմակերպվում առողջապահական, սոցիալական, իրավաբանական ոլորտի մասնագետների հետ, ինչպես նաև մշակութային միջոցառումներ, դասընթացներ:
Անհայտ կորածների ընտանիքներին աջակցում են նաև առողջապահական, սոցիալական, իրավական և այլ ոլորտներում իրենց շահերը պաշտպանելու գործում: Այստեղ ՀԿԽԸ Լոռու մարզային մասնաճյուղը համագործակցում է պետական կառույցների, ՏԻՄ-ի, ինչպես նաև մասնավոր և հասարակական կազմակերպությունների հետ:

Family members of missing persons met with doctors
In May 2014, 2 meetings were held in ARCS Lori Regional branch with missing person’s family members and Young Doctors Association 5 doctors from Yerevan (urologist, endocrinologist, cardiologist, neurologist and gynecologist). These specialists  were invited taking into consideration the desire of the missing persons family group.  8 members of missing persons family attended first meeting, and 9 members participated in the second meeting.
During the meetings, doctors presented preventive measures of frequent diseases, reasons of their progression and other useful information through presentation materials. Missing persons family members actively participated in the meetings, by addressing multiple questions about their own health issues. Individual consultations also were provided.
This kind of meetings are effective for the families of missing persons, as they receive the necessary information about their concerns, saving their extremely insufficient financial means and receive proper guidance on their following steps.
From 2012 up to now, ARCS Lori Regional branch, in cooperation with ICRC, implements a project on supporting families of missing persons, as a result of the Nagorno-Karabakh conflict. 24 families from Lori are involved in the project. In the frame of the project, for the members of missing persons families meetings with health, social, legal professionals, cultural events and different professional courses are being organized. Assistance to protect their interests in health, social, legal and other areas has been given to the families of missing persons. In this case ARCS Lori Regional branch cooperates with local self-government bodies and with private and public organizations.