Array ( [label] => Համագործակցություն` Սամարացիների Միության հետ [uri] => /news/cooperation-with-the-union-of-samaritans.html [id] => 76 [content] => 1 ) 1
Մայիսի 18-ին, Ժնևում համագործակցության  համաձայնագիր կնքեցին Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության Առաջին օգնության (ԱՕ) բաժինը և Շվեյցարիայի սամարացիների ֆեդերացիայի Տրուա-Շեն մասնաճյուղը:
Սամարացիների ֆեդերացիան Շվեյցարական Կարմիր խաչի անդամ է, որն իրականացնում է ԱՕ դասավանդում  և ԱՕ ցուցաբերում տարբեր միջոցառումների ժամանակ: Այն իր հերթին միայն Ժնևի կանտոնում (նահանգում) ունի 12 մասնաճյուղ, որոնցից մեկն էլ Տրուա-Շեն մասնաճյուղն է:
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության ԱՕ բաժինը երկար տարիներ է, ինչ համագործակցում Սամարացիների ֆեդերացիայի հետ:  Երկու կազմակերպությունների միջև համագործակցությունն սկսվել է 2000 թվականից, երբ առաջին անգամ Հայաստան էր այցելել Ռայմոնդե Օզինը` մասնակցելու ՀԿԽԸ Առաջին օգնության մրցումներին: Սամարացիների ֆեդերացիան աջակցել է ԱՕ մրցումների և դասընթացների  իրականացմանը:
Այս տարվա մայիսի 18-ին լրանում էր Սամարացիների ֆեդերացիայի Տրուա-Շեն մասնաճյուղի հիմնման 40-ամյակը, որի կապակցությամբ էլ կնքվեց նշված համագործակցության համաձայնագիրը: Այն ստորագրելու համար Ժնև էին հրավիրվել ՀԿԽԸ ԱՕ բաժնի վարիչ Արմինե Պողոսյանը և կամավոր Ռոքսանա Կարապետյանը:
Այս փուլում իրականացվում է կարիքների գնահատում, քննարկվում են ԱՕ ոլորտում օժանդակության տրամադրման, փորձի փոխանակման հնարավորությունները:
Հոկտեմբերի վերջին Հայաստան կայցելի շվեյցարացիների 5 հոգուց կազմված պատվիրակությունը` այդ թվում Սամարացիների ֆեդերացիայի Տրուա-Շեն մասնաճյուղի նախագահն ու փոխնախագահը:

Array ( [label] => Cooperation with the Union of Samaritans [uri] => /en/news/cooperation-with-the-union-of-samaritans.html [id] => 76 [content] => 1 ) 1
Cooperation with the Union of Samaritans
20.05.2014
On 18 May, a Twinning agreement signed in Geneva between Armenian Red Cross Society First Aid (FA) Department and Swiss Samaritans Union Troi-Chene branch.
Samaritans Union is a member of the Swiss Red Cross and conducts FA trainings and FA assistance during various events. In the Geneva canton (state) only it has 12 branches, one of which is Troi-Chene branch.
ARCS FA Department has been cooperating with the Union of Samaritans for many years. Cooperation between the two organizations started in 2000, when Raymonde Ozainne` visited Armenia for the first time to participate in ARCS FA competitions. Samaritan Union supported the implementation of FA competitions and training sessions.
On 18 May, 2014, the 40th anniversary of the establishment of the Samaritan Union Troi-Chene branch was celebrated, and on that occasion the Twinning agreement was signed. Head of ARCS FA Department Armine Poghosyan and volunteer Roksana Karapetyan were invited to Geneva to sign the Agreement.
In this phase, needs assessment is being carried out, FA assistance and experience exchange capabilities are being discussed.
By the end of October, Swiss delegation, consisted of 5 members will visit Armenia, including Samaritan Union Troi-Chene Branch President and Vice-president.
ry of the establishment of the Samaritan Union Troi-Chene branch was celebrated, and on that occasion the Twinning agreement was signed. Head of ARCS FA Department Armine Poghosyan and volunteer Roksana Karapetyan were invited to Geneva to sign the Agreement.