2015թ. մարտի 19-ին Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը տոնում է իր գործունեության 95-ամյակը
1920 թվականից ի վեր, գրեթե մեկ դար, Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունն (ՀԿԽԸ) իրականացնում է իր առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետության ողջ տարածքում` համախմբելով մարդասիրության ուժը` ազգաբնակչության խոցելիությունը նվազեցնելու նպատակի շուրջ:
Ազգային ընկերությունը տարիներ շարունակ ակտիվ եւ լայնածավալ գործունեություն է իրականացնում, հանդիսանալով օժանդակ կառույց կառավարությանը մարդասիրական ոլորտում, եւ ցուցաբերելով իր անաչառ օգնությունը բազմազան ուղղություններով, ինչպիսիք են` սոցիալ-առողջապահական, առաջին օգնության, աղետների կառավարման, բնակչության տեղաշարժի, որոնման եւ ընտանեկան կապերի վերականգնման, Երիտասարդական եւ այլն: ՀԿԽԸ գործունեությունը եւ մատուցած ծառայությունները նպաստում են շահառուների եւ խոցելի համայնքների կարիքների թեթեւացմանն ու կայուն զարգացմանը:
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը հանդիսանում է Կարմիր խաչի եւ Կարմիր մահիկի ընկերությունների միջազգային ֆեդերացիայի լիիրավ անդամ 1995 թվականից եւ նույն թվականին ճանաչվել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից:
Այս տարիների ընթացքում, մեր անձնակազմի ու կամավորների նվիրումի եւ անշահախնդիր աշխատանքի շնորհիվ ավելացել է մեզ վստահողների ու մեզ հետ համագործակցողների թիվը: Այդ կապակցությամբ, շնորհակալություն են հայտնում բոլոր կամավորներին, բարերարներին ու գործընկերներին, որոնց մարդասիրական ոգու շնորհիվ է իրականացվում մեր առաքելությունը: Մենք օգնում ենք Ձեր օգնությամբ:
Այս պահին աշխարհի տարբեր ծայրերում շարունակվում են պատերազմներն ու ճգնաժամերը: 21-րդ դարում մարդիկ դեռ շարունակում են տառապել բռնությունից, սովից ու հիվանդություններից:
Մարդասիրությունն է այն միակ ուժը, որի շնորհիվ հնարավոր է, եթե ոչ լիովին կանխարգելել, ապա գոնե մեղմել մարդկային տառապանքները: Բոլորս ենք պարտավոր միավորվել այդ գաղափարի շուրջ` մեր կողքին ապրող եւ օգնության կարիք ունեցող մարդկանց ձեռք մեկնելու համար:

On 19 March, 2015 Armenian Red Cross Society celebrates the 95th Anniversary
Since 1920, almost a century, the Armenian Red Cross Society has been implementing its Mission in the whole area of Republic of Armenia, mobilizing the Power of Humanity around the aim to reduce the vulnerability of the population.
Being axillary organization to the Government in humanitarian sphere, the National Society implements active and large-scale activities, helping in number of directions, such as Social and Health Care, First Aid, Disaster Management, Population Movement, Tracing & Reunification of Facility Links, Youth activities. ARCS activities and services provided help to relieve the needs of beneficiaries and vulnerable communities, as well as enhance their sustainable development.
The Armenian Red Cross Society is full member of the International Federation of the Red Cross and Red Crescent Societies from 1995 and in the same year has been recognized by the International Committee of the Red Cross.
In these years, due to the dedicated efforts of our volunteers and the professional staff, we constantly expand the circle of our collaborators and partners. Today we express our gratitude to our volunteers, donors and supporters, whose humanitarian spirit make possible the implementation of our Mission. We help with Your help.
Violent conflicts and crisis happen in different corners of the Earth at the moment. In the 21st Century, people continue to suffer from hunger, diseases and violence. Humanism is the sole power, that can reduce human suffering, if not prevent it fully from happening.